• malíček, Krásnohorská 11 851 07 Bratislava
  • +421 948 129 985
  • info@nasmalicek.sk
Miesto: novinky,tlačové správy,všeobecné,z médií

Pomoc predčasniatkam s Pampers a 101 Drogerie – podporiť ich môžete aj vy!

Krehké stvorenia a veľkí bojovníci, to sú deti, ktoré sa vypýtali na svet predčasne. Počet predčasných pôrodov, teda medzi 24. až 36. týždňom tehotenstva, každoročne stúpa. Aktuálne sa na Slovensku až každé desiate dieťa narodí predčasne. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako napríklad OZ Malíček, sa týmto detičkám darí dorásť svojich rovesníkov a teraz im môžete pomôcť aj vy!

Počas nedávneho Svetového dňa predčasne narodených detí si rodiny aj zdravotnícky personál pripomínali každodenný boj o život. Starostlivosť o predčasne narodené deti je náročná a potrebujú pomoc a podporu. Svoje o tom vie aj hrdá mama už štvorročných dvojčiat Ely a Matildy, Kristína Farkašová: “Na oddelení pre predčasne narodené deti, kde sme strávili takmer mesiac, ma najviac silou nabíjali fotky malinkých detičiek, vedľa ktorých boli obrázky, ako vyrástli. To mi dávalo nádej, že bude všetko v poriadku. Uvedomovala som si, že tie malinké bytosti sú odvážne, silné a statočné. Preto vítam každú aktivitu, ktorá pomôže týmto deťom a mamám spríjemniť chvíle v nemocnici a verím, že sa nás do iniciatívy na pomoc predčasniatkam zapojí čo najviac.”

Občianske združenie Malíček vzniklo z iniciatívy rodičov s podobnými skúsenosťami a už šesť rokov poskytuje podporu rodinám predčasne narodených detí na Slovensku. Ako ďalej vysvetľuje Ľubica Kaiserová z občianskeho združenia Malíček a zároveň staničná sestra na oddelení s predčasne narodenými deťmi: „Našim poslaním v OZ Malíček je byť mostom medzi rodinou a nemocnicou. Sme radi, že môžeme rodinám poskytnúť informácie a cenné rady. Dávame im vieru a podporu, že v tom nie sú sami. Keďže vybavenie na Jednotkách intenzívnej starostlivosti novorodeneckých pracovísk  nie sú také dokonalé, ako by si bábätká so svojou rodinou zaslúžili, sme vďační za každú pomoc. Výťažok z iniciatívy využijeme na nákup polohovateľných kresiel pre nemocnice, ktoré spríjemnia mamičkám prvé dojčenia a chvíle s krehkým bábätkom.

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí v riadnom termíne. Teraz môžete predčasniatkam uľahčiť štart do života aj vy – z každého nákupu plienok Pampers v sieti 101 Drogerie prispejete 0,50 eur pôrodnici s oddelením pre predčasne narodené deti, ktorá vyhrá v hlasovaní. Vďaka hlasom a spolupráci s OZ Malíček pôrodnice s najvyšším počtom hlasov získajú polohovateľné kreslo, ktoré spríjemní dojčenie mamičkám i bábätkám.  Hlasovať môžete na stránke www.101drogerie.sk.

Komentovať

Odošli nám správu

*